akce.welryba.cz :: Rusko :: Bajkal - Altaj :: léto 2006
Ne 2.6
Po 3.6
Út 4.6
St 5.6
Čt 6.6
Pá 7.6
So 8.6
Ne 9.6
Po 10.6
Út 11.6
St 12.6
St 13.6
Neděle 2. července
Slovenskem napříč


V pátek jsem přijel do Brna, abych přespal u Radka, a u té příležitosti jsme prodiskutovali obsahy našich batohů. Netřeba připomínat, že byly neuvěřitelně těžké a tak nějak jsme předpokládali, že část hmotnosti projíme už ve vlaku.

V neděli jsme dokoupili poslední věci a potom jsme se na nádraží potkali s Jindrou, Eliškou a Jarkou. Vlakem eurocity jsme vyrazili směrem na Bratislavu. Škoda, že v něm nešla otevřít okénka, když už mu nefungovala ta klimatizace...

V Bratislavě jsme měli několik hodin k dobru, tak jsme šli s Radkem do internetové kavárny zjistit, kde jsou v Moskvě nádraží, mezi kterými musíme přestupovat. Po zjištění, že to budou pouze tři stanice metrem po hlavním okruhu, jsme se zase vydli zpět na hlavní nádraží v Bratislavě.

Náš vagón byl úplně ten poslední, úplně jiný, než ostatní. Rusky mluvící průvodčí nám překontroloval jízdenky a pustil nás dovnitř. Interiér vypadal velmi nezvykle, na zemi byly červené koberce, komfort byl o mnoho vyšší, než v jakýchkoli našich běžných vlacích. Kupé byla zařízena po třech, jeli jsme tedy tři a dva. Postele byly sice krátké, ale jinak velmi pohodlné. Čas od času jsme vykoukli do venkouvní tmy, zda už náhodou nejedemem ale i tak jsme úplně tichý a nehlučný odjezd propásli.

Z Bratislavy jsme jeli směrem na Žilinu a otamtud do Polska. Na hranicích jsme byli po druhé hodině.

Batohy na nádraží v Brně.

Společné foto, Bratislava Hlavná stanica