akce.welryba.cz :: Rusko :: Bajkal - Altaj :: léto 2006
Ne 2.6
Po 3.6
Út 4.6
St 5.6
Čt 6.6
Pá 7.6
So 8.6
Ne 9.6
Po 10.6
Út 11.6
St 12.6
St 13.6
Úterý 4. července
Východně od Moskvy


Rusko s Běloruskem tvoří jednotnou celní zónu, což nám umožnilo nerušené překonání hranic a ráno nás průvodčí vzbudil kousek před Moskvou. Čekalo nás opětovné sbalení všech věcí, což vůbec nebyl jednoduchý úkol. Mezitím jsme přijížděli urbanizovanými oblastmi na okraji velkoměsta. Asi o hodinu později jsme přijeli na nádraží Běloruskaja, které odbavuje všechny vlaky ze západní Evropy.

Ve vlaku jsme se také senámili s jedním Čechem z Tábora, který měl podobný cíl cesty, jako my. Společně s ním jsme koupili lístky na metro, který jsme vložili do zařízení u turniketu. Při každém projetí automat z jízdenky odečtě jednu jízdu. Jeli jsme linkou číslo pět, úplně stejnými vozy, které u nás leta jezdily také. Jen množstní lidí ve vagónech i eskalátorech tady bylo mnohem větší. Vlaky metra jezdily snad po minutě, rychleji to snad už nebylo technicky možné. Kazaňské Nádraží jsme potom chvilku hledali, ale to jen proto, že jsme si ho spletli s jiným. I tak jsme tam byli alespoň pět hodin před odjezdem. Šli jsme se tedy porozhlédnout po okolí, abychom vyměnili peníze. Nějakou dobu jsme porovnávali výhodnější kursy, jednu směnárnu jsme potom úplně vykoupili, tak jsme se stejně museli spokojit s kursem o něco horším.

Poslední hodinu čekání jsme strávili v jednom z Moskevských parků.Potom už jsme šli k našemu vlaku. Jízdenky jsme měli vystavené v Bratislavě, tak s nimi průvoční našeho vagónu chvilku bojovala, ale nakonec nás s lístky vypsané v latince pustila dovnitř. Kupé jsou řazena po čtyřech, vagóny jsou sice starší, ale velmi pohodlné.

Vyjíždíme na transsibiřskou magistrálu

Velmi příjemná poloha, kdy vám vzduch z velku ofukuje nohy :-)Kupé po čtyřech.První zastávka za Moskvou je velmi zvláštní, připomíná spíše nákupní středisko. Celé nástupiště se hemží prodejci, kteří vám nabízí vše od obrovských plyšáků až po skleněné lustry.