akce.welryba.cz :: Rusko :: Bajkal - Altaj :: léto 2006
Ne 2.6
Po 3.6
Út 4.6
St 5.6
Čt 6.6
Pá 7.6
So 8.6
Ne 9.6
Po 10.6
Út 11.6
St 12.6
St 13.6
Pondělí 10. července
Listvjanka - Irkutsk - Karluk


Vstáváme v šest hodin ráno, balíme mokré stany, nabíráme do flašek bajkalskou vodu a spěcháme na autobusovou zastávku, abychom byli co nejdříve v Irkutsku a vyřídili naše registrace. U pokladny se dozvídáme, že autobus zaplnila velká skupina lidí a on odjel o půl hodiny dříve. Tím jsme získali nčekané tři hodiny času, tak jsme se zbytek doby poflakovali v okolí zastávky a blízkých obchodů.

Listvjanka je snad jediné místo, které jsme viděli, že by bylo pokažené tak nevkusnými hotely, jako je tento.V Irkutsku jsme vyrazili k hotelu Angara, kde bylo podle našich informací možné sehnat registraci. Paní měla přijít až o dvě hodiny později, tak jsme mezitím mohli zjistit ceny, za které nám registraci dají jiné agentury. Našli jsme jedinou, která by nám ji udělala na dva měsíce za tisíc rublů na osobu. Při pokusu najít oficiální úřad si nás posílali z místa na místo, tento kruh nakonec končil právě v oné agentuře. Získali jsme dojem, že tam všechny turisty posílají tak trochu naschvál. Nakonec jsme ji dostali na měsíc v hotelu Angara za tři stovky.

Irkutsk je zvláštní město bez centra. Uprostřed jsou polorozpadlé dřevěné chajdy, na okrajích jsou moře ošklivých paneláků.


Vyplnění času přijemnou činností - jídlem.Na autobusovém nádraží jsme se dozvěděli, že dnes už na vzdálený Olchon nic nejede. Vzhledem k tomu, že na noc rozhodně není radno zůstávat ve městě, koupili jsme si jízdenky do blízké vesničky Karluk. Tady nás uvítaly bahnité cesty a dřevěné baráky, zkrátka typický sibiřský venkov. Došli jsme ještě kousek dál za vesnici a utábořili jsme se u místního potoka.